You are currently viewing Dzieci w bibliotece

Dzieci w bibliotece

Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej nr 8 wraz ze swoją wychowawczynią panią Magdaleną Rybak 23 kwietnia odwiedziły filię dla dzieci PiMBP przy ul. Towarowej 20. Niektórzy byli po raz pierwszy, ale było też kilka osób, które są aktywnymi czytelnikami biblioteki i systematycznie wypożyczają książki. Bibliotekarz opowiedział o bibliotece i książkach znajdujących się w jej zbiorach.Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat szanowania książek i tego jak należy się z nimi obchodzić, aby służyły jak najdłużej. Inspiracją do rozmowy było przeczytanie przez bibliotekarza opowiadania pt.: „Franklin i książka  z biblioteki”.
Dzieci wykazały się znakomitą wiedzą na temat postaci bajkowych i bez problemu poradziły sobie z poprawianiem błędnych tytułów bajek, czy różne pytania dotyczące przygód bajkowych bohaterów.
Nasi goście z zainteresowanie oglądali książki znajdujące się w bibliotece. Spotkanie zakończyliśmy wręczeniem zakładek, by wypełnić jedno z życzeń książki.