You are currently viewing Plan imprez na miesiąc marzec.

Plan imprez na miesiąc marzec.

Andersenada” – lekcje biblioteczne dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej, przybliżające twórczość H. Ch. Andersena oraz mini konkurs literacki dotyczący znajomości baśni autora. Uzupełnieniem lekcji będzie zwiedzanie wystawy poświęconej autorowi.
Przez cały marzec (do połowy kwietnia), oddz. dziec. Filii nr 2 – ul. Sezamkowa.

23 marca, godz. 16:00, filia nr 1, ul. Towarowa 20.

WYSTAWA

W krainie baśni Andersena” – wystawa prezentująca życie i twórczość Hansa Christiana Andersena i upamiętniająca 210 rocznicę jego urodzin i 140 rocznicę śmierci.  Marzec

Imprezy cykliczne organizowane w ciągu roku:

1. „Sezamkowy zakątek” – cykl spotkań teatralnych tematycznie związanych z książką lub porą roku. Animacja tekstów literackich na przykładzie wybranych utworów, zabawy literackie i muzyczne wg zainteresowań i wieku dzieci biorących udział w spotkaniach. Piątki, g. 16.00 , oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa 23)

2. „Spotkanie z bajeczką” – w czasie spotkań czytane będą bajki, legendy i wierszyki dla dzieci o różnej tematyce, dostosowanej do okoliczności (np. Światowy Dzień Książki, Dzień Pluszowego Misia, Boże Narodzenie, rocznice H. Januszewskiej, J. Brzechwy itp.)
Drugie poniedziałki miesiąca, g. 15.00, Filia nr 4 (ul. Sportowa 30)

3. „Minutka z bajką” – zajęcia dla przedszkolaków. W czasie spotkań bibliotekarz odwiedza maluchy w Przedszkolu i czyta im krótkie bajeczki, opowiadanka oraz rymowanki. Zajęcia uzupełniane są zagadkami i wspólną zabawą ; odbywają się w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.
Raz w kwartale, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa 23)

4. „Franklinowe popołudnia” – zajęcia czytelniczo-plastyczne, podczas których czytane będą przygody żółwika zapisane w cyklu książeczek o Franklinie. Na zajęciach wykonywane będą również prace plastyczne, a w przerwach wszystko urozmaicane zabawami ruchowymi dla dzieci.
Pierwsze wtorki miesiąca, g. 16.00, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Towarowa 20)

5. „Opowieści Sowy” – bajkowe łamigłówki i zgaduj-zgadule.
Pierwsze środy miesiąca, g. 15.00, Filia nr 4 (ul. Sportowa 30)

6. „Multiedukacyjne spotkania z książką” – zajęcia multimedialne prowadzone z wykorzystaniem edukacyjnych platform internetowych, połączone z głośnym czytaniem przez bibliotekarza książeczek dla dzieci ; zajęcia świetlicowe.
Środy, g. 14.00, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa 23)

7. „Każde dziecko to potrafi” – zajęcia plastyczne i zabawy z wykorzystaniem różnych materiałów i technik (np. iris folding czy orgiami). Wykorzystanie różnych surowców i materiałów (np. plastik, tektura) rozwija wyobraźnię dziecka i pomaga chronić środowisko. Prace uczestników stworzą wspólną wystawę, która będzie zaprezentowana wszystkim do wglądu.
Wtorki, godz. 16 , oddz. dziec. Filii nr 2(ul. Sezamkowa 23)

9. Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki, którzy przy ciastku i kawie dyskutują o przeczytanych książkach.
Spotkania raz w miesiącu, moderator w Filii nr 1 (ul. Towarowa 20)