You are currently viewing Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości

Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości

• Post category:Wydarzenia

Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości

Konkurs Fundacji im. Zbigniewa Herberta

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie „Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości”. Konkurs – inspirowany wierszem Zbigniewa Herberta „Pan Cogito czyta gazetę” – trwa od 24 listopada do 12 grudnia 2014 r.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do poznawania twórczości Zbigniewa Herberta oraz do patrzenia na sytuację współczesnego człowieka w otaczającej nas rzeczywistości oczyma Pana Cogito – człowieka wrażliwego, wolnego i niezależnie myślącego.

Do udziału w konkursie zapraszamy przede wszystkim młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Zadanie konkursowe polega na przeczytaniu wiersza „Pan Cogito czyta gazetę” i przygotowaniu krótkiej (zawierającą nie więcej niż 150 znaków) wiadomości adresowanej do Pana Cogito. Wiadomość ta powinna odzwierciedlać wrażliwość uczestnika konkursu na sytuację drugiego człowieka w otaczającej nas rzeczywistości.

Prace konkursowe można zamieszczać na profilu „Pan Cogito” na Facebooku oraz wysyłać na adres e-mail: pan.cogito@fundacjaherberta.com. Konkurs trwa od 24 listopada 2014 r. (od godziny 9.00) do 12 grudnia 2014 r. (do godziny 23:59).

Spośród nadesłanych zgłoszeń najlepsze prace wybierze Jury pod przewodnictwem Katarzyny Herbert. Przy ocenie prac pod uwagę brane będą następujące aspekty: oryginalność ujęcia tematu, uwzględnienie herbertowskich wartości oraz poprawność językowa.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 grudnia 2014 r. o godz.16.00.

W konkursie nagrodzonych zostanie 13 prac. Nagrodami będą: tomy poezji i prozy Zbigniewa Herberta oraz iPhone 6 i tablet Galaxy Tab 3.

Konkurs „Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości” organizowany jest przez Fundację im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii edukacyjnej „Pan Cogito”. Partnerami konkursu są: Biblioteka Narodowa, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Instytut Książki.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji o konkursie i Fundacji im. Zbigniewa Herberta

• www.fundacjaherberta.com

• www.facebook.fundacjaherberta.com

• www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito

Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 roku z inicjatywy wdowy po Poecie, pani Katarzyny Herbertowej. Misją Fundacji jest ochrona oraz upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częścią polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa kultury.

Cele Fundacji

• upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta;
  • popularyzacja i promocja literatury oraz talentów literackich w Polsce i za granicą;
  • wspieranie edukacji literackiej i humanistycznej w zakresie literatury współczesnej, umiejętności pisarskich oraz poetyckich i dziennikarskich;
  • propagowanie czytelnictwa i wspieranie rozwoju krytyki literackiej;
  • promowanie przekładu wybitnej literatury obcej na język polski oraz przekładów twórczości literackiej Zbigniewa Herberta na języki obce;
  • działanie na rzecz nauki przez wspieranie naukowców i zespołów badawczych w zakresie badań literackich nad twórczością Zbigniewa Herberta.

[download id=”29320″]

[download id=”29322″]