You are currently viewing Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej

Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej

Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Miś jest ulubioną zabawką dzieci na całym świecie i podobnie jak książka pierwszym towarzyszem zabaw i przygód. Z tej okazji w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku-Kamiennej zorganizowano serię spotkań z najmłodszymi czytelnikami pt. „Mój kochany miś”.

Podczas minionego tygodnia bibliotekę (Filia nr 2, Oddział dziecięcy) przy ulicy Sezamkowej 23 odwiedzili uczniowie klasy I a, I b, I c i II b Szkoły Podstawowej nr 13 oraz dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola nr 16. Na zajęciach dzieci, razem z przyniesionymi pluszowymi przyjaciółmi, wyruszyły na wycieczkę po Krainie Fantazji i Przygody, gdzie spotkały dobre wróżki i złe czarownice, smoki i dinozaury, krasnoludki i olbrzymy oraz bestie i piękne księżniczki. Rozwiązywały misiowe zagadki, słuchały wierszy i opowieści pt. „Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”, uczestniczyły w zabawie ruchowej „Niedźwiedź i pszczółki” i rysowały misia z zamkniętymi oczami. Spotkanie wzbogacono o degustację słodkiego miodku.