You are currently viewing Wręczenie nagród w konkursie „Ks. prof. Włodzimierz Sedlak – badacz, naukowiec, odkrywca, sercem skarżyszczanin…”

10 grudnia 2013 r. w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie międzyszkolnym „Ks. prof. Włodzimierz Sedlak – badacz, naukowiec, odkrywca, sercem skarżyszczanin…” . Była to V edycja konkursu dla skarżyskich szkół podstawowych oraz III edycja konkursu dla uczniów gimnazjów.
Organizatorami konkursu byli: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Szkoła Podstawowa nr 9 im.  ks. prof. Włodzimierza Sedlaka oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Koordynatorką konkursu, była pracownica Biblioteki i opiekun Izby Pamięci ks. prof. W. Sedlaka pani Danuta Żyła.

Celem konkursu było zainteresowanie osobą Sedlaka uczniów, rodziców i nauczycieli, poznanie jego sylwetki oraz związków z regionem świętokrzyskim. Ponadto zwiedzanie Izby Pamięci znajdującej się w budynku biblioteki publicznej przy ul. Towarowej 20 i ogólnie – rozwijanie zainteresowań własnym regionem.
Konkurs składał się z dwóch etapów.
I etap konkursu dla szkół podstawowych i dla gimnazjów odbył się 31 października 2013 r. Wzięło w nim udział 50 uczniów. Etap ten polegał na napisaniu testu składającego się z 30 pytań w czasie 60 minut. II etap – podobnie jak pierwszy – był pisemny z tym, że ten miał bardziej szczegółowe pytania. A zakwalifikowało się do etapu II łącznie 21 finalistów (15 uczniów ze szkół podstawowych i 6 uczniów z gimnazjów).

Goście zaproszeni na uroczystość:
– W imieniu Poseł na Sejm RP Pani Marzeny Okły-Drewnowicz – Pan Jan Maćkowiak- Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego,
– W imieniu Posła na Sejm RP Pana Andrzeja Bętkowskiego – Pan Marcin Piętak- dyr. biura, oraz Pani Monika Mianowska,
– Pan Roman Wojcieszek – Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej,
– Pan Michał Jędrys – Starosta Skarżyski,
– Pan Jan Janiec- Sekretarz Miasta,
– Pan Jan Ślusarczyk – Wiceprzewodniczący Rady Miasta,
– Pan Krzysztof Myszka- Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu,
– Pani Joanna-Kalisz Półtorak- asystentka ks. prof. Wł. Sedlaka,
– Pan Ryszard Sowa- ekspert w temacie księdza profesora, przyjaciel księdza.

Zaproszeni byli również dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, z których to młodzież brała udział w konkursie, opiekunowie grup konkursowych oraz młodzież z rodzicami.

Z grona 21 finalistów komisja konkursowa w składzie: Ryszard Sowa, Renata Bilska, Iwona Kowaleska i Danuta Żyła wyłoniła ścisłą (6-osobową) grupę laureatów konkursu.

Lista laureatów:

Szkoła PodstawowaWiktor Smulczyński –  SP 13
Nagrodę ufundował i wręczył Prezydent Miasta p. Roman Wojcieszek. Nagrodą był tablet.

GimnazjumDaria Sieczka –  G. nr 4
Nagrodę ufundował  i wręczył Starosta Skarżyski p.Michał Jędrys. Nagrodą były łyżworolki, kask i karnet na lodowisko.

Szkoła PodstawowaPatrycja Ślęzak –  SP 9
Nagrodę ufundowała Poseł na Sejm RPp. Marzena Okła-Drewnowicz. W imieniu pani poseł nagrodę wręczył Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego p. Jan Maćkowiak. Nagrodą był czytnik e-booków.

GimnazjumZuzanna Dąbrowska –  G. nr 2
Nagrodę ufundował  Poseł na Sejm RP p.Andrzej Bętkowski. Nagrodę wręczyli: dyr. biura pana posła p. Marcin Piętak i p. Monika Mianowska. Nagrodą był tablet.

Szkoła Podstawowa PrywatnaJulia Święcicka –  Prywatny Zespół Szkół
Nagrodę ufundował i wręczył Sekretarz Miasta p.Jan Janiec. Nagrodą był bon na zakup w Empik-u.

GimnazjumWeronika Karpeta –  G. nr 3
Nagrodę ufundowała i wręczyła dyrektor Prywatnego Zespołu Szkół p. Ewa Baińska  Nagrodą był bon na zakup w Empik-u.

Wszyscy laureaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze.

Finaliści, którzy zakwalifikowali się do etapu II konkursu, otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy:

Szkoły Podstawowe:
SP 9 – Natalia Cader
SP 7 – Jakub Karpeta (Zespół Placówek Oświatowych nr 5)
SP 1 – Martyna Dulemba, Mariusz Kania  (Zespół Placówek Oświatowych nr 2)
SP 8 – Wiktoria Dudek, Wiktoria Bassa
SP 3 – Alicja Gadecka, Julia Majewska  (Zespół Placówek Oświatowych nr 3)
Pryw. Sz. Podst. – Mateusz Warchałowski, Maja Szydłowska, Aleksandra Woźniak  (Prywatny Zespół Szkół)
SP 13 – Wojciech Gajda (Zespół Szkół Publicznych nr 1)
Gimnazja:
G. 1 –  Patrycja Jardel, Aleksandra Burek
G. Pryw. – Małgorzata Pukowska
Pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem i książki ufundowane przez Prezydenta Miasta Romana Wojcieszka („W cytatach dzieje Skarżyska-Kamiennej czyli literacka pigułka t. II” Bożeny Piasty) oraz przez organizatorów („Antek z Ćmielowa”) otrzymali dyrektorzy szkół i opiekunowie grup:

SP 1 –   (Zespół Placówek Oświatowych nr 2)  Pani dyr. Elżbieta Bełtowska, opiekunka grupy Pani Joanna Kowalik
SP 3  –  (Zespół Placówek Oświatowych nr 3) Pani dyr. Małgorzata Wąsik, a opieką otoczyły młodzież panie: Katarzyna Lesiak i Czesława Marcinkowska
SP 7 – (Zespół Placówek Oświatowych nr 5) Pani dyr. Joanna Macherzyńska, a opiekunka Pani Elżbieta Jóźwik
SP 8 –  Pani dyr. Małgorzata Jurowska, opiekunki Panie: Katarzyna Włodarczyk i Monika Kozera
SP 9 –  Pani dyr. Renata Bilska a opiekunka grupy Pani Małgorzata Strószczyk
SP 13 , Gim.  1 – (Zespół Szkół Publicznych nr 1) Pan dyr. Andrzej Warwas oraz Panie: dyr. Joanna Białek i dyr. Elżbieta Chajduga a opiekunki grupy: Panie: Borowiec Agnieszka, Marta Mlicka – siostra Donancja, Ewa Adamczyk oraz Agata Szlęk-Sitkiewicz
Prywatny Zespół Szkół – Pani dyr. Ewa Baińska, zarazem opiekunka grupy.
Gim. 2 –  Pani dyr. Krystyna Błaszczyk, a opiekunka Pani Małgorzata Skuza
Gim. 3 – Pani dyr. Katarzyna Szumielewicz, a opiekunka grupy Pani Dorota Dwojak
Gim. 4 – (Zespół Szkół Publicznych nr 4) – Pani dyr. Alina Mączyńska, a opiekunka grupy Pani Anna Nurzyńska.