You are currently viewing Skarżyskie Targi Książki

Skarżyskie Targi Książki

Skarżyskie Targi Książki

W dniach 1-2.06.2013 r. odbywały się w Miejskim Centrum Kultury Skarżyskie Targi Książki. Impreza była organizowana po raz pierwszy w naszym mieście i odbywała się w ramach obchodów 90-lecia nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej.

Przygotowano 18 stoisk, przy których swoje prace prezentowało 26 autorów. Na Targach zaprezentowały się również 3 wydawnictwa oraz 4 skarżyskie szkoły.

Wydawnictwa: Agencja Wydawniczo-Poligraficzna „PiS” ze Skarżyska-Kamiennej, Wydawnictwo „Continuo” z Radomia, Wydawnictwo „Radostowa” ze Starachowic.

Szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika, I Liceum Ogólnokształcące im. J.Słowackiego, Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy, Zespół Placówek Oświatowych nr 3.

Kościoły: Parafia rzymskokatolicka Matki Bożej Ostrobramskiej.

Ponadto na Targach prezentowali się:

Muzeum im. Orła Białego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Wł. Sedlaka, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział miejski, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Skarżysku-Kamiennej, Grupa Literacka „Wiklina”.

Autorzy indywidualni: Ryszard Bilski oraz dr Emilia Kotewska-Avramčeva, Marcin Medyński, Ireneusz Kuliński, Wojciech Markiewicz, Henryk Pająk, Andrzej Staśkowiak, Barbara Kasprzyk, Bernadetta Bąkowska, Urszula Wójcik, Agata Niziołek, Ewa Michałowska-Walkiewicz, Sławomir Wojtachnio, Elżbieta Jach, Czesław Nowakowski. Grupa Literacka „Wiklina” prezentowała również prace Grażyny Majcherskiej i śp. Bożenny Piasty.

Celem Targów było zaprezentowanie lokalnej społeczności dorobku pisarskiego twórców ze Skarżyska-Kamiennej oraz osób, którzy wyjechali z naszego miasta ale nadal swoją twórczością nawiązują do Skarżyska. Skarżyskie Targi Książki były doskonałą okazją do zapoznania się z publikacjami, które traktują o historii naszego miasta. Książki te można było zakupić. Targi miały też charakter wymienny, skupiając w jednym miejscu tylu autorów, była okazja do dyskusji, wymiany spostrzeżeń i poglądów na różne tematy.

Organizatorzy dziękują wystawcom za poświęcony czas oraz chęć uczestnictwa i prezentacji swojego dorobku.