Światowy Dzień Pluszowego Misia

29 listopada do biblioteki dla dzieci przy ul. Towarowej 20 zaproszeni byli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 8 wraz z wychowawcami p. Katarzyną Chwiećko i p. Katarzyną Madejską, aby wspólnie obchodzić 110 urodziny Pluszowego Misia.

Historia pluszowego ulubieńca dzieci rozpoczęła się w chłodny listopadowy poranek 1902 r., kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosvelt podczas polowania darował życie malutkiemu niedźwiadkowi. Sławny rysownik, który uczestniczył w polowaniu uwiecznił to wydarzenie w komiksie, czym zainspirował właściciela sklepu z zabawkami do stworzenia podobizn pluszowego misia.Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiono w 2002 r. w setną rocznicę tego wydarzenia.

Na spotkaniu w bibliotece dzieci bawiły się doskonale. Jak na urodziny przystało były słodycze, konkursy i zabawy. Na zakończenie dzieci wysłuchały fragmentów bajek o pluszowych misiach czytanych przez pracownika biblioteki dla dzieci.