Katalog komputerowy biblioteki

Informujemy, że od 2012 roku opisy nabytych publikacji książkowych

znajdują się wyłącznie w katalogu komputerowym.

Zawiera on informacje (tj. opisy) dla ponad 85 % księgozbioru.

Katalogi kartkowe zbiorów zostały zamknięte w 2011 roku.

Katalog elektroniczny tworzony jest w programie KOHA.
Wyszukiwanie w katalogu odbywa się za pomocą indeksów: słowa kluczowe, tytuł, autor, temat, seria, ISBN, sygnatura.
Książki opatrzone statusem „Egzemplarz dostępny na miejscu” są dostępne wyłącznie w czytelniach.
Aktualizacja: katalog elektroniczny prowadzony jest na bieżąco.
W systemie bibliotecznym istnieje możliwość zamawiania i rezerwacji książki. Aby korzystać z tych funkcjonalności Czytelnik musi posiadać login i hasło do systemu (loginy i hasła można uzyskać w filiach biblioteki).
Opisy bibliograficzne  (Bibliografia Regionalna) sporządzane są w programie MAK w formacie MARC 21 w II i III stopniu szczegółowości.
Audiobooki znajdują się w katalogu elektronicznym, wyszukiwanie w katalogu odbywa się za pomocą indeksów:  słowa kluczowe, tytuł, autor, temat, seria, ISBN, sygnatura.