Spotkanie autorskie z Tadeuszem Rossem

W poniedziałek 30 maja 2011 r. w sali konferencyjnej Biblioteki miało miejsce spotkanie dzieci z klas pierwszych i drugich szkół podstawowych z Tadeuszem Rossem.

Tadeusz Ross – aktor, satyryk, piosenkarz, autor tekstów i scenarzysta, jest również autorem książek dla dzieci. W dniach 29 V – 5 VI trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym samym czasie rozpoczynają się (1 czerwca) jubileuszowe obchody 10-lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, w której od 10 lat aktywnie uczestniczy nasza Biblioteka. W Dzień Dziecka nastąpi także inauguracja Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom.
W ramach tego tygodnia, Biblioteka zorganizowała spotkanie, na którym p. Tadeusz Ross czytał dzieciom fragmenty swoich książek, wierszyki i opowiadał jak te książeczki powstawały. Odpowiadał także na pytania zadawane przez dzieci. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze, co potwierdzają uśmiechnięte budzie dzieci.

Tadeusz Edward Ross (ur. 14 marca 1938 w Warszawie) – polski aktor, satyryk, piosenkarz, autor musicali, tekstów piosenek i wierszy dla dzieci, scenarzysta. Od 2007 poseł na Sejm RP.
Znany z licznych telewizyjnych i estradowych występów satyrycznych i kabaretowych, w szczególności z autorskiego programu Zulu-Gula. Z Piotrem Fronczewskim tworzył cykliczną audycję satyryczną w III programie Polskiego Radia pt. Rossmówki (m.in. w ramach audycji 60 minut na godzinę). Samodzielnie stworzył też serię monologów o Staśku, opowiadanych charakterystycznym wysokim, miękkim, sepleniącym głosem. Jest autorem scenariuszy kilku odcinków serialu Miodowe lata.