27 marca odbyło się spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Święchem – dziennikarzem i literatem. Jednym z największych, polskich popularyzatorów historii średniowiecza.
Autor m.in. trylogii „Klątwy, mikroby i uczeni” (t. I, W ciszy otwieranych grobów – 1989; t. II, Wileńska klątwa Jagiellończyka -1993, t. III Ostatni krzyżowiec Europy. Oddychający sarkofag Warneńczyka – 1995), „Szkatuły z odkryciami „(1985), „Skarbów tysiąca lat”, „Budzenia wawelskiej pani Królowej Jadwigi”, „Czakramu wawelskiego – największej tajemnicy wzgórza”, „Trzech tajnych dokumentów”, czy książki „Dlaczego Fleming przewraca się w grobie” (2004) podczas spotkania przybliżył czytelnikom okoliczności powstania swoich książek, a także opowiedział o swoich pasjach i zainteresowaniach.
Zbigniew Święch opowiadał o swoich doświadczeniach związanych badaniem tajemnic grobów władców. Można było dowiedzieć się wiele na temat okoliczności pochówku m.in.Kazimierza Jagiellończyka. Przedstawił również historię związaną z grobem królowej Jadwigi, a także o o tzw. klątwie Jagiellończyka. Opowiadał też o swojej drugiej wielkiej pasji którą jest dziennikarstwo, a także pracy w redakcji Dziennika Polskiego, Gazety Krakowskiej oraz Przekroju.
W trakcie spotkania autor zaprosił wszystkich na wykład zatytułowany „Jak Polacy tworzyli unie narodów i europejskie wspólnoty w ciągu 1000 lat” zorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej w Miejskim Centrum Kultury.