You are currently viewing VII Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom.

VII Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom.

W dniach 01.06 – 08.06.2008 odbył się VII Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej włączyła się aktywnie w te obchody.

W filii dla dzieci przy ul. Sokolej przebiegał on pod hasłem „Kiermasz Bajek”. W tygodniu czytania bibliotekę odwiedziły dzieci z: Przedszkola nr 6, klasa Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 7 – łącznie 115 osób. Bibliotekarze i nauczyciele czytali najmłodszym najbardziej znane bajki Charlesa Perrault – Czerwony Kapturek, Śpiąca królewna, Kopciuszek i Wróżki. Całość urozmaicona była zabawami słownymi i ruchowymi. Na zakończenie spotkania zaprezentowano dzieciom atrakcyjne i ciekawe książeczki.

Dyrektor Biblioteki była gościem w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Kolejarz” w Skarżysku-Kamiennej i tam głośno czytała bajki dzieciom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 i Nr 2. Imprezie towarzyszyły zabawy i konkursy czytelnicze z nagrodami.