„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – tak mówiła Wisława Szymborska.
Ta sentencja przyświecała wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania w bibliotece przy ul. Towarowej.
Na zajęciach gościliśmy uczniów klas 1 – 3 ze Szkoły Podstawowej w Kierzu Niedźwiedzim wraz z nauczycielami.
Dzieciom dużo radości sprawiło słuchanie opowiadania Waldemara Cichonia pt.: „Cukierku, Ty łobuzie”. Utwór został zaprezentowany przez bibliotekarza za pomocą obrazków wykonanych na specjalnych kartonowych planszach, które nazywa się teatrzykiem Kamishibai.
Uczniowie z zainteresowaniem oglądali książki, które sobie wybrali.
Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece miejskiej, dlatego dzieci wzięły udział w przysposobieniu bibliotecznym. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki, zasadami ich udostępniania, dowiedzieli się jak dbać o książki oraz w jaki sposób zostać czytelnikiem biblioteki.
Na zakończenie uczniowie obiecali odwiedzić bibliotekę ponownie, ale z rodzicami w celu zapisania się do niej.

