You are currently viewing Czytanie uskrzydla  – XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Czytanie uskrzydla – XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

31 maja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – tegoroczna edycja pod hasłem „Czytanie uskrzydla” – odbyło się w Miejskim Centrum Kultury spotkanie z dziećmi ze skarżyskich przedszkoli. Organizatorami spotkania byli: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.
Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240  wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

We wtorek dla zaproszonych przedszkolaków przygotowano imprezę zatytułowaną: „Bohaterowie naszych bajek”. W programie znalazło się miejsce na czytanie bajek przez przedstawicieli władz miasta ( zastępcę prezydenta p. Krzysztofa Myszkę, skarbniczkę p. Ewę Pawełczyk i panią sekretarz Agnieszkę Winiarską) oraz z powiatu (radną p. Annę Leżańskąp. Katarzynę Bilską), występy artystyczne dzieci z poszczególnych przedszkoli, występ (w przebraniu) koordynatorki akcji CPCD w województwie świętokrzyskim pani Moniki Stelmasiuk („Smok w teatrze”) oraz gry i zabawy przy muzyce. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek.