You are currently viewing XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie”

7 czerwca Oddział Dziecięcy Filii nr 2 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 16 wraz z opiekunkami aby wspólnym czytaniem włączyć się w akcję Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima, następnie przeczytane zostało krótkie opowiadanko „Wielka przygoda jeżyka” Jennie Poh czyli książeczka o samodzielności i odwadze wyruszenia w świat bez rodziców.
Po czytaniu nadszedł czas na to co dzieci lubią najbardziej czyli oglądanie kolorowych książeczek.
Podczas spotkania przedszkolaki doskonale się bawiły i z zainteresowaniem przeglądały bajeczki.
Dzieci przygotowały dla bibliotekarki wspaniałą niespodziankę – przyniosły malutki upominek – własnoręcznie namalowany rysunek przedstawiający nadchodzące lato oraz portret pani bibliotekarki.
Na zakończenie miłych zajęć dzieciaczki otrzymały cukierki jako słodki upominek.