You are currently viewing Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji w Oddziale dziecięcym przy ul. Towarowej mieliśmy przyjemność gościć dzieci z klas I -III ze Szkoły Podstawowej w Lipowym Polu oraz dzieci z klas I A i I B ze Szkoły Podstawowej nr 8. Nasi goście przyszli do biblioteki ze swoimi przytulankami, o których chętnie opowiadali. Każdy z misiów miał jakieś zabawne imię i przeżył niejedną przygodę.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią powstania Pluszowego Misia.
Bo choć światowy Dzień Pluszowego Misia ogłoszony został 25 listopada 2002 roku, to historia powstania pluszowej zabawki jest znacznie dłuższa. Wszystko zaczęło się w listopadzie 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania ujrzał małego niedźwiedzia.

Dzieci wysłuchały zabawnego opowiadania, czytanego przez bibliotekarza pt.:Przygody Pluszowych Misiów”. Wspólnie zastanawialiśmy się, co dzieje się z pluszakami, kiedy dzieci przestają się nimi bawić?
Na spotkaniu nie zabrakło „misiowych” zabaw i konkursów, w których dzieci chętnie brały udział. Powstał także, wspólnie wykonany, portret misia.
Dzieciom i ich wychowawcom dziękujemy za miłe spotkania i zapraszamy na kolejne.

27 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipowym Polu

28 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8