You are currently viewing „Magia książek” – Wakacje w Filii nr 2

„Magia książek” – Wakacje w Filii nr 2

Ostatni tydzień wakacji w bibliotece:

W tej magii jest nauka”

W poniedziałek (28.08.2023) mali czarodzieje zmierzyli się z najtrudniejszym jak dotąd zadaniem – wykonaniem magicznego pudełeczka, które sprawia, że włożone do niego przedmioty znikają. Młodzi magowie samodzielnie rysowali, odmierzali, wycinali i sklejali swoje pudełeczka według instrukcji bibliotekarza. Mimo tego nie obyło się bez kilku problemów, które na szczęście udało się rozwiązać. Po skończonej pracy wszyscy sięgnęli po planszówki.

W kapeluszu młodego maga”

Podczas wtorkowych (29.08.2023) zajęć dzieci tworzyły kolorowe obrazki wybraną przez siebie techniką. Możliwości było wiele – kolorowanie kredkami, gliniankami, wyklejanie bibułą lub plasteliną, ale to malowanie farbami akrylowymi cieszyło się największą popularnością. Powstało wiele ślicznych malunków, a także plastelinowe zwierzątka.

Niektórzy zamieniali się swoimi rysunkami. Każdy z uczestników zabawy dorysowywał do obrazka coś od siebie, dzięki czemu powstało kilka pięknych grupowych prac.

W kapeluszu młodego maga”

Ostatnie w tym roku letnie zajęcia dzieci spędziły przy grach planszowych, kolorowankach i wycinankach. W ruch poszły gry takie jak Mastermind, Mistakos czy Dixit. Powstały także wieże z Domino. Wszyscy dobrze się bawili. Czas upłynął szybko na ciekawych rozmowach, śmiechu i wygłupach, a na zakończenie zajęć każdy otrzymał drobny upominek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę!

Mamy nadzieję, że rok szkolny upłynie wam równie szybko i przyjemnie co wakacje, a w przyszłym roku spotkamy się ponownie podczas letnich zajęciach w bibliotece. :)