You are currently viewing Warsztaty komiksowe

Warsztaty komiksowe

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Publicznych, 12 maja 2023 r. w bibliotece przy ul. Towarowej odbyły się „warsztaty komiksowe”. Były to pierwsze zajęcia otwierające cykl spotkań, które pokazały jak można stworzyć własny komiks. W zajęciach  uczestniczyli uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 7 z wychowawcami.

W części teoretycznej dzieci uzupełniły swoje wiadomości o opowiadaniu obrazkowym jakim jest komiks oraz poznały jego historię. Przystępując do części praktycznej, postępując zgodnie ze wskazówkami prowadzącego spotkanie, p. Urszuli Szerszeń, która ma własne doświadczenia w tworzeniu komiksu, a jednocześnie jest pracownikiem naszej Biblioteki, uczestnicy wymyślali i projektowali swojego własnego bohatera oraz tworzyli scenki z jego udziałem. Poznali tajniki tworzenia postaci oraz jak dodawać ich emocje. Była to doskonała zabawa edukacyjna, która pobudziła kreatywność i wyzwoliła w dzieciach prawdziwego małego artystę. Dzieciom i ich wychowawcom dziękujemy za udział w zajęciach.