You are currently viewing „Nasz przyjaciel – Książka”

„Nasz przyjaciel – Książka”

• Post category:Wydarzenia

22 maja br. w bibliotece dziecięcej przy ul. Sezamkowej odbyło się kolejne spotkanie pod hasłem: „Nasz przyjaciel – książka”, podczas którego dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę i obejrzeć jej księgozbiór, a także poznać prawa i obowiązki czytelnika. Tym razem w zajęciach brała udział grupa dzieci Biedronki z Przedszkola nr 16.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały bibliotekarza, gdy wędrując razem wśród regałów z książkami, wyjaśniał jak odnaleźć interesujące ich tomy. Przedszkolaki  bez trudu odpowiadały na zadawane pytania. Opowiadały również o swoich przygodach z udziałem książek i biblioteki, a następnie wspólnie zastanowiły się jak traktować książki, byśmy mogli cieszyć się nimi przez wiele lat.

Dziękujemy dzieciom i wychowawcom za wspólnie spędzony czas!