You are currently viewing „Bajkowo, Śmiesznie i Zimowo” – Ferie w bibliotece 2023 (30.01-10.02)

„Bajkowo, Śmiesznie i Zimowo” – Ferie w bibliotece 2023 (30.01-10.02)

FERIE ZIMOWE 2023
w Oddziale dla dzieci i młodzieży, Filia Nr 1 (ul. Towarowa)

HASŁO: „Bajkowo, Śmiesznie i Zimowo”
TERMIN: 30.01. – 10.02. Godziny 10.00 – 12.00

01.02. (środa) – „Dookoła globusa – stacja biegun północny” – zajęcia zabawowe, na których dzieci dowiedzą się co słychać w krainie polarnych misiów. Prowadzenie w oparciu o czasopismo „Wally zwiedza świat”.

02.02. (czwartek) – „Śnieżny labirynt – gry i zabawy integracyjne i zręcznościowe, łamigłówki, krzyżówki,quizy, zagadki i gry planszowe.

03.02. (piątek) – „Bałwankowa zima– zajęcia plastyczne; wykonywanie bałwanków różnymi technikami.

06.02. (poniedziałek) – „W poszukiwaniu zimy. Pogaduchy o śniegu i lodzie. Nie zabraknie również zimowych czytanek m.in. „Muminek i pierwszy śnieg” Tove Jansson, oraz zimowych zabaw (zajęcia dla zorganizowanej grupy dzieci; zimowisko ze SP nr 7).

08.02. (środa) – „Dookoła globusa – stacja biegun południowy – zajęcia zabawowe podczas, których uczestnicy wyruszą w podróż do najzimniejszego miejsca na ziemi. Prowadzenie w oparciu o czasopismo Wally zwiedza świat.

09.02. (czwartek) – „Śnieżny labirynt– gry i zabawy integracyjne i zręcznościowe, łamigłówki, krzyżówki, quizy, zagadki i gry planszowe.

10.02. (piątek) – „Maskarada” – wykonywanie masek karnawałowych.

FERIE ZIMOWE 2023
w Oddziale dla dzieci i młodzieży, Filia Nr 2 (ul. Sezamkowa)

HASŁO: „Zimowa biblioteka – czytam – maluję – zgaduję – poznaję”
TERMIN: 30.01 – 10.02.  Godziny 12.00 – 14.00

1. Reporterzy w akcji!” – (poniedziałki i piątki)
(Nie)wyobrażalne zabawy pełne wyzwań, kłopotów i zagadek. Zajęcia literacko-plastyczne inspirowane książkami z serii: Nela mała Reporterka ; Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai ; Arsene Lupin i fałszywy detektyw oraz Akademia Tropicieli Faktów.

Wyprawa na Biegun Północny – robienie aparatów z pudełek, ratowanie niedźwiedzi polarnych, quiz na zakończenie
Dzień w agencji reporterskiej – tworzenie własnej gazety – pisanie artykułów, rysowanie komiksów, wymyślanie rebusów i zagadek, odpowiadanie na listy czytelników, odszyfrowywanie zakodowanych wiadomości
Sabotaż na przyjęciu – tworzenie przebrań z papieru, kartonu, papierowych talerzyków i bibuły; odnalezienie sprawców na podstawie pozostawionych poszlak
Zasadzka w Egipcie – robienie pamiątkowych amuletów, odwracanie klątwy faraonów

2. „Cętki, ciapki, prążki” – (wtorki i czwartki)
Malowane, wycinane i lepione zwierzęta świata. Zajęcia manualno-plastyczne zachęcające do zabawy kolorem, teksturą i techniką.

Tęczowe piórka – kleksy z tuszu/ farby, malowanie bibułą , farby
Zakamuflowane ogonki – kolaże
Błyszczące łuski – efekt 3D + tekstura łusek
Miękkie futerko – lepienie zwierząt z masy solnej

3. „3, 2, 1… START!” – (środy)
Gry, zabawy, łamigłówki. Współpraca i rywalizacja w popularnych sposobach na nudę.

• gry planszowe: Uno, Dixit, Gorący ziemniak, Mistakos, Scrabble, 5 sekund, Rummikub, Kalambury (zwykle + rysowane), Bingo
• gry komputerowe
• wycinanki
• krzyżówki, rebusy i zagadki
• wyścigi żab z origami
• wyścigi zwierzątek z kubeczków – gumki recepturki, kubeczki papierowe, papier kolorowy, nożyczki, klej, taśma, nakrętki od butelek

Zajęcia są bezpłatne.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5 – 12 lat.
Zapewniamy opiekę dzieciom na czas zajęć. Wymagana deklaracja odbioru pociechy po zajęciach.

Zapewniamy ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników biblioteki i wg ich pomysłów.
Materiały do spotkań zapewnia biblioteka.

Prosimy o dokonywanie zapisów dzieci na spotkania.
Osoby do kontaktu:
Filia Nr 1 (ul. Towarowa) – kustosz Anna Czajkowska, tel. 41 251 3381
Filia Nr 2 (ul. Sezamkowa) – młodszy bibliotekarz Urszula Szerszeń, tel. 41 251 2134.