You are currently viewing Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – Edycja 2022/2023

Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – Edycja 2022/2023

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku-Kamiennej realizowana jest kolejna edycja akcji przygotowanej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”. W naszej bibliotece projekt realizowany jest od 2018 roku. Akcja Instytutu Książki promuje czytanie dziecku od najmłodszych lat.

Logo akcji Mała Książka Wielki Człowiek

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie małemu dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje więź między nim a rodzicem. Kontakt z książką zapewnia maluchowi wszechstronny rozwój, pomaga rodzicom w wychowaniu dziecka, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które zostanie zapisane przez rodziców do biblioteki otrzyma Wyprawkę Małego Czytelnika. W Wyprawce Czytelniczej na Małego Czytelnika czekają:

• „Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.
  • ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
  • Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera barwne naklejki za wizyty w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Po zebraniu dziesięciu naklejek maluch zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem Małego Czytelnika.

Wyprawka Czytelnicza jest dostępna również w wersji polsko-ukraińskiej. Mamy nadzieję, że dla naszych gości będzie to nie tylko zaproszenie, żeby odwiedzić bibliotekę, ale też by zacząć regularnie korzystać z jej oferty.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie !