You are currently viewing Noc Bibliotek VIII edycja „To musi się powieść” – relacja

Noc Bibliotek VIII edycja „To musi się powieść” – relacja

1 października 2022 r. zorganizowano w naszej Bibliotece „Noc Bibliotek”.

„Noc Bibliotek” – to ogólnopolska akcja zachęcająca do czytania książek poprzez promocję bibliotek z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności. Akcję zainicjowało Centrum Edukacji Obywatelskiej, współorganizatorem jest Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronat nad całością wydarzenia sprawuje Biblioteka Narodowa.

Tegorocznej 8. edycji „Nocy Bibliotek” przyświecało hasło „To się musi powieść”. Akcja w naszej Bibliotece była skierowana do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Ku naszemu zaskoczeniu lista chętnych na to wydarzenie bardzo szybko się zapełniła (docelowo nie chcieliśmy przekroczyć 34 osób). Start imprezy zaplanowaliśmy na godzinę 17.00, koniec na 21.00. Wszystko odbyło się zgodnie z planem; czyli:

• 17.15 – projekcja filmu – Biuro detektywistyczne Lassego i Mai pt. „Pierwsza tajemnica”,
  • 19.00 bajkowy quiz z nagrodami,
  • 19.30 kolacja specjalnie przygotowana pod kątem dzieci,
  • 20.00 escape room Lassego i Mai, dla chętnych gry planszowe i możliwość korzystania z Internetu,
  • 21.00 zakończenie imprezy.

My – organizatorzy, imprezę uważamy za udaną. Mamy nadzieję, że dzieciom również się podobało. Świadczy o tym zainteresowanie dzieci taką formą imprezy w przyszłym roku.