You are currently viewing Narodowe Czytanie – XI edycja 3.09.2022 – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

Narodowe Czytanie – XI edycja 3.09.2022 – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

W (2022) Roku Romantyzmu Polskiego wybrano jako lekturę XI edycji Narodowego Czytania – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
Wybór był nie przypadkowy, gdyż w tym toku mija 200 lat od ich ukazania się drukiem.

Ideą akcji Narodowe Czytanie jest wspólne czytanie wybitnych dzieł polskiej literatury.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Narodowe Czytanie odbyło się w plenerze, przed wejściem do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Organizatorami imprezy czytelniczej, która odbyła się 3 września 2022 r. były: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa oraz Muzeum im. Orła Białego.
W Skarżysku „Ballady i romanse” wieszcza narodowego czytali:

Krzysztof Myszka – zastępca prezydenta miasta, Katarzyna Bilska – członek zarządu powiatu, Grzegorz Bień – dyrektor Muzeum im. Orła Białego, Iwona Kowaleska – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Sławomir Ciaś – dyrektor Centrum Obsługi Inwestora, Grażyna Majewska – dyrektor MCK, Ewa Krakowiak – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej, Anna Tchórzewska – liderka zespołu „Perły z Lamusa”, Katarzyna Piwnik – instruktorka MCK, Anna Czajkowska – bibliotekarka z PiMBP oraz Ewa Gula, Anna Zakrzewska, Jerzy Wojtachnio, Marta Bartosik, Małgorzata Biela, Dominika Erbil, Jadwiga Glinka, Lidia Stefańska, Agata Szlęzak-Sitkiewicz, Małgorzata Skuza oraz mieszkańcy miasta.