You are currently viewing Biblioteka bez barier – Znasz li ten kraj – wędrujemy szlakami polskich legend

Biblioteka bez barier – Znasz li ten kraj – wędrujemy szlakami polskich legend

26 sierpnia br. w Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej odbyło się kolejne spotkanie w ramach imprezy pt.: Biblioteka bez barier z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tęcza”, którzy przybyli z opiekunką p. Renatą Pokrzywką.
Podczas wizyty  zwiedzano wszystkie działy wchodzące w skład biblioteki: Czytelnię, Wypożyczalnię dla dorosłych i Odział dziecięcy,  a także zapoznano zwiedzających z zasadami funkcjonowania tych działów i całej placówki  oraz propozycjami spędzania w niej czasu.

Znasz li ten kraj – wędrujemy szlakami polskich legend”  to hasło, które było tematem wiodącym dwóch takich spotkań.
Wykorzystując teatrzyk obrazkowy zwany Kamishibai przedstawiono bajkę pt.: „Bajka o Wiśle”.  Nasi goście po raz pierwszy spotkali się z tą japońską sztuką opowiadania historii za pomocą ilustracji wsuwanych do otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny.
Po wysłuchaniu utworu wykonywano malowanki do przedstawionych w nim legend o miastach, przez które przepływa Wisła.

Układano także puzzle „Polska”, rozwiązywano krzyżówki i rebusy, a w dalszej części zajęć wykorzystano ponownie teatrzyk Kamishibai do inscenizacji „Legendy o Smoku Wawelskim”, gdzie wsuwane ilustracje zastąpiły prace wykonane przez uczestników.
Słodki poczęstunek był zwieńczeniem tego spotkania.
W ramach podziękowań za zorganizowanie zajęć biblioteka otrzymała piękne, własnoręcznie zrobione przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przyborniki na długopisy.