You are currently viewing Co w książkach pisz…czy? – Wakacje w Filii nr 1

Co w książkach pisz…czy? – Wakacje w Filii nr 1

W oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki przy ul. Towarowej trwają zajęcia wakacyjne. Zajęcia cieszą się zainteresowaniem ze strony dzieci, które czas wolny od szkoły spędzają w mieście. Spośród przygotowanych gier i zabaw, każdy z uczestników może znaleźć coś dla siebie oraz przyjemnie i ciekawie spędzić czas z rówieśnikami.

Wakacyjna przygoda z dreszczykiem.

Młodzi detektywi – uczestnicy zabawy w Biblioteczny Escape Room mieli za zadanie wytropić złodzieja diamentów. Każde rozwiązane zadanie, zbliżało ich do rozwiązania zagadki i wskazania kto stoi za sprawą znikających diamentów. Początkujący agenci musieli nakarmić pająka sałatką z zagadek, który w zamian pozwolił im przejść przez swoją pajęczynę aby rozpocząć zabawę. Do kolejnych zadań prowadziły strzałki rozmieszczone w pomieszczeniach biblioteki. Zadania wymagały kreatywności i umiejętności współpracy w grupie. Na koniec złodziej diamentów został schwytany, a młodzi agenci zmęczeni ale zadowoleni z rozwiązania zagadki.

Arcypalce

Arcypalce to zajęcia plastyczne, na których uczestnicy poznają różne formy plastyczne. Tym razem w czasie zajęć, z różnych przedmiotów dzieci wykonały roboty, które umieściły na wspólnej planecie. Planeta otrzymała dwie nazwy: Planeta Roboracja i Planeta Atlas.

Odlotowe planszogranie

Jak zwykle gry planszowe dostarczyły wielu emocji. Dla chętnych zalazł się czas na gry komputerowe, wśród których dużym powodzeniem cieszył się darmowy klon Minecrafta: Minetest.