You are currently viewing Biblioteka – Świat w jednym miejscu

Biblioteka – Świat w jednym miejscu

W XIX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, w oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki przy ul. Towarowej mieliśmy przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z klasy I a i I b oraz klasy II. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych, które miały na celu wprowadzić je do królestwa książki i zachęcić do korzystania z jego zbiorów. Z zainteresowaniem wysłuchały przeczytanego przez bibliotekarza opowiadania Z. Staneckiej pt. : „Basia i biblioteka” oraz chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach. Wspólnie uzgodniły, o co może prosić książka czytelników, żeby mogła im długo służyć.

Uczennicy, która jest czytelniczką naszej biblioteki i uczestniczy w projekcie Instytutu Książki „Mała książka to wielki człowiek” został uroczyście wręczony dyplom Małego Czytelnika. Gratulujemy!

Uczniowie obiecali przyjść do biblioteki z rodzicami i wypożyczać wybrane przez siebie książki. Uczniom i ich wychowawcom dziękujemy za spotkanie.