You are currently viewing Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena

Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena

W kwietniu obchodzimy dwa święta związane z książką:  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (02 kwietnia) – ustanowiony w dzień urodzin Hansa Christiana  Andersena  oraz  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia).
Z tej okazji w Oddziale dla dzieci i młodzieży w bibliotece przy ul. Towarowej (Filia nr 1) odbyły się zajęcia edukacyjne pt.: „Baśniowy świat H. Ch. Andersena”, w których udział wzięli uczniowie z klasy III C ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały baśniowej biografii Andersena „W poszukiwaniu szczęścia” W. Piaseckiej. Opowiada ona o drodze do sławy wybitnego duńskiego pisarza. Uczniowie poznali ciekawostki z życia Andersena, które miały wpływ na rozwój jego twórczości. Chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach edukacyjnych, podczas których mogli wykazać się własną wiedzą na temat wybranych baśni Andersena.
Była to pierwsza wizyta uczniów w naszej bibliotece. W związku z tym mieli okazję zwiedzić całą bibliotekę, zobaczyć księgozbiór, który jest dla nich przeznaczony i jest do ich dyspozycji oraz zwiedzić Izbę Pamięci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Bibliotekarz przedstawił dzieciom sylwetkę Patrona naszej biblioteki oraz Honorowego Obywatela miasta Skarżyska-Kamiennej.
Uczniom i ich opiekunom dziękujemy za spotkanie.