You are currently viewing Spotkanie autorskie z Donatą Gibaszewską

Spotkanie autorskie z Donatą Gibaszewską

„Niezwykła podróż, czyli wierszowany przewodnik po krajach Unii Europejskiej” to budząca zainteresowanie książka, którą 4 marca 2022 r. na spotkaniu w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysko-Kamiennej przy ul. Towarowej prezentowała sama autorka Pani Donata Gibaszewska. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z wychowawcami. Gości przywitała pani dyrektor biblioteki Iwona Kowaleska.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wierszy o krajach należących do Unii Europejskiej opatrzonych pięknymi fotografiami. Wierszowane opisy krajów czytała autorka oraz młodzież z Liceum im. A. Mickiewicza – Maja i Kuba. Chętni uczniowie wzięli udział w zabawie. Ich zadaniem było uzupełnienie kart pracy ciekawostkami dotyczącymi wybranego przez siebie kraju, opisanego w prezentowanej książce. Później sami przed koleżankami i kolegami prezentowali walory wybranego kraju.

Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie i czekamy na zapowiedziane kolejne historie.