You are currently viewing Ferie zimowe „Zimowa biblioteka”. Czytam-maluję-zgaduję-poznaję.

Ferie zimowe „Zimowa biblioteka”. Czytam-maluję-zgaduję-poznaję.

Dobiegły końca ferie zimowe, a tym samym zajęcia zorganizowane na ten czas dla dzieci w bibliotece. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Pamiętając o książkach odbywały się zajęcia literackie „zimowe czytanki w bibliotecznym zakątku”, na których bibliotekarz czytał zimowe opowiadania. Opowiadania te stały się inspiracją do rozmów na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i sportach zimowych oraz do wykonania prac plastycznych. Jedną z takich książek była książka pt.: „Zima na ulicy Czereśniowej”, po przeczytaniu której powstał obraz drzewa na tle czterech pór roku.
 Czytając opowiadania małej reporterki – Neli udaliśmy się do „krainy lodu i śniegu”. Tym razem odwiedziliśmy biegun południowy, a tam żyjące pingwiny cesarskie.

Kreatywnością i oryginalnością mogły wykazać się dzieci na zajęciach plastycznych „Bałwankowa kraina”. Wykonywane były bałwanki z masy solnej i kartonu.

Na spotkaniach w bibliotece nie mogło zabraknąć lubianych przez dzieci gier planszowych i integracyjnych oraz krzyżówek i rebusów.

Wszystkim uczestnikom zajęć zorganizowanych w bibliotece dziękujemy za mile spędzony czas.