You are currently viewing „Z jakiej bajki uciekłem?” – Światowy Dzień Kota

„Z jakiej bajki uciekłem?” – Światowy Dzień Kota

17.02.2022r. z okazji Światowego Dnia Kota w bibliotece przy ulicy Sezamkowej odbyły się zabawy dla miłośników książek i kotów. Koty zostały udomowione blisko 10 tysięcy lat temu i obecnie są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie ZSP nr 1 SP 13 z klasy III B pod opieką p. Justyny.

Uczniowie przybyli w baśniowym przebraniu za czarnego kota. Jak prawdziwe kocie piękności, przywitali się po kociemu, czytali wiersze o kotach i jak na koty przystało chodzili własnymi drogami w poszukiwaniu magicznej koperty i książek w których bohaterem jest kot.

Na dzieci czekała kocia niespodzianka, autorstwa J. i W. Grimma pt. „Kot w butach” przedstawiona w formie Teatrzyku Kamishibai. Bajka, której głównym bohaterem jest niezwykle mądry i rozważny kot, bardzo podobała się dzieciom. Spotkanie promujące czytelnictwo w ramach akcji Cała Polska Czyta dzieciom zakończyło się słodkim poczęstunkiem.