You are currently viewing Pierwsza wizyta w bibliotece miejskiej.

Pierwsza wizyta w bibliotece miejskiej.

20 października 2021 r. Oddział dziecięcy w Filii nr 1 przy ul. Towarowej odwiedzili uczniowie z klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Lipowym Polu wraz z opiekunami. Nasi goście byli po raz pierwszy w Bibliotece miejskiej, mieli więc okazję zobaczyć gdzie ona się znajduje i mogli ją całą zwiedzić.
Dzieci z dużym zainteresowaniem  wysłuchały czytanego przez bibliotekarza opowiadania Zofii Staneckiej pt.: Basia i biblioteka.
Ponadto będąc w oddziale dla dzieci  oglądały książki, które są tam gromadzone. Szczególnie spodobały im się kolorowe, bogato ilustrowane publikacje wydawane z myślą o najmłodszych czytelnikach.
Uczestnicząc w zabawach przygotowanych dla nich, odgadywały zagadki i rozwiązywały wspólnie krzyżówki. Dzieci doskonale wiedziały, co to jest biblioteka i jak należy się w niej zachowywać. Dowiedziały  się również o co „prosić książka”, żeby mogła długo służyć wielu innym czytelnikom, którzy po nią sięgną. Wspólnie wykonaliśmy kolorowe zakładki do książek.

Bibliotekarz pokazał dzieciom, że w bibliotece oprócz oglądania i wypożyczania książek można miło i wesoło spędzić czas. Żegnając się uczniowie obiecali, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczyć książki.
Dzieciom i ich wychowawcom dziękujemy za miłe spotkanie.