You are currently viewing Relacja z pierwszej akcji „Zabierz książkę na wakacje”

Relacja z pierwszej akcji „Zabierz książkę na wakacje”

W dniu 09.07 br. pracownicy Filii nr 1 Biblioteki przy ul. Towarowej rozpoczęli wakacyjny cykl imprezy plenerowej pod hasłem: „Zabierz książkę na wakacje”. Mieszkańcom miasta wręczano książki wraz z zakładkami i ulotkami promującymi Bibliotekę.

Pierwsze wydarzenie miało miejsce przed Dworcem Kolejowym oraz przy ul. Sokolej. Znakiem rozpoznawczym objazdowej biblioteki bookcrossingowej był rower i stojący na nim koszyk z książkami.

Ewent cieszył się zainteresowaniem Skarżyszczan, którzy w szczególności wybierali co popularniejsze pozycje znanych autorów jak np. Jo Nesbo, Harlana Cobena, czy Stephena Kinga. Czytelnicy z pociechami chętnie zabierali literaturę dziecięcą. Wśród seniorów nie zabrakło fanów klasyków.
Wraz z wyczerpaniem się przygotowanych na wydarzenie tytułów pracownicy zakończyli pierwszą odsłonę tegorocznej akcji „Zabierz książkę na wakacje”.

Kolejne wydarzenie odbędzie się 23.07 br. na odcinku ul. 1 Maja w Skarżysku o godz. 10:00.
Serdecznie zapraszamy.

Link do relacji na: proskarzysko.pl