You are currently viewing „Biblioteka bez barier” – spotkanie w bibliotece

„Biblioteka bez barier” – spotkanie w bibliotece

W środę 7 lipcaFilii nr 2 przy ul. Sezamkowej w ramach imprezy pt. Biblioteka bez barier odbyło się pierwsze z dwóch zaplanowanych w czasie wakacji, spotkanie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tęcza” w Skarżysku-Kamiennej.

Dorośli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy przybyli z opiekunkami p. Renatą Pokrzywką i p. Justyną Solarz zostali zapoznani z biblioteką. Przed zajęciami praktycznymi zwiedzili wszystkie działy biblioteki: Czytelnię, Wypożyczalnię dla dorosłych oraz Oddział dla dzieci i młodzieży, a także zapoznano ich z zasadami funkcjonowania placówki oraz jak można spędzać przyjemnie i pożytecznie w niej czas.
     Uczestnicy obejrzeli także zaprezentowaną w holu Filii nr 2 wystawę pt.: „Kubuś i przyjaciele”, a także wysłuchali fragmentu audiobooka pt.: „Kubuś Puchatek” w interpretacji znanego aktora – Janusza Gajosa.

Natomiast w ramach zajęć warsztatowo-plastycznych uczestnicy spotkania wykonywali malowanki i wydzieranki z papieru kolorowego oraz rozwiązywali labirynty, zagadki i krzyżówkę. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Następne spotkania w ramach Biblioteki bez barier zaplanowano pod koniec sierpnia 2021 r.