You are currently viewing Spotkanie on-line z Mikołajem Łozińskim

Spotkanie on-line z Mikołajem Łozińskim

Szanowni Państwo!

24 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z Mikołajem Łozińskim organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.
Mikołaj Łoziński to współczesny pisarz, który ukończył socjologię na paryskiej Sorbonie. Zadebiutował powieścią Reisefieber (2007), za którą został uhonorowany Nagrodą im. Kościelskich (2007) oraz nominacją do Nagrody Literackiej Nike. Za powieść Książka otrzymał Paszport Polityki (2012).
Ostatnim dziełem Łozińskiego jest Stramer, opowieść o losach żydowskiej rodziny w międzywojennym Tarnowie. Za tę powieść autor został wyróżniony ponowną nominacją do Nagrody Literackiej Nike. Książka znalazła się również w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Wydarzenie odbędzie się hybrydowo – stacjonarnie w siedzibie Biblioteki (ograniczona liczba miejsc – wejście za okazaniem wejściówek, które będą do odebrania w siedzibie WBP) połączone ze steamingiem na żywo na kanale You Tube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz na Facebooku.

Spotkanie z Mikołajem Łozińskim - plakat

Zdjęcie 1 z 1