„Znajdziesz mnie w bibliotece”- XVIII Tydzień Bibliotek

13 maja 2021 „Mądra głowa zna przysłowia” – Odbyło się plenerowe spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 16 grup : Muchomorki, Słoneczka, Biedronki, Tygryski. Podczas którego czytany był wiersz „Stefek […]

13 maja 2021 „Mądra głowa zna przysłowia” Odbyło się plenerowe spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 16 grup : Muchomorki, Słoneczka, Biedronki, Tygryski.

Podczas którego czytany był wierszStefek Burczymucha” Marii Konopnickiej w którym chłopiec ogłaszał, że nie boi się dużych zwierząt lwa, tygrysa, niedźwiedzia , a wystraszył się myszki polnej.

Podczas prezentacji wykorzystano maskotki i ilustracje występujących w wierszu zwierząt.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wiersza, bardzo dobrze także zapamiętały jakie zwierzęta w nim występowały.

Zagadki były kolejnym punktem spotkania – dzieci bardzo chętnie odpowiadały i doskonale się przy tym bawiły.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki.