Lokomotywa

„Witaj przygodo!” – XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

27 maja 2021 r. w ramach Jubileuszowego Tygodnia czytania dzieciom panie bibliotekarki z Oddziału dziecięcego Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej zorganizowały imprezę plenerową pod tytułem: „Witaj przygodo!”

Dwie grupy dzieci pięcio- i sześciolatków obecne na spotkaniu wysłuchały wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Dla jednej grupy czytała dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Iwona Kowaleska, a dla drugiej czytała wicedyrektor Przedszkola Nr 16 pani Agnieszka Tokarczyk.
Dzieci następnie utworzyły „pociąg” uczestnicząc w zabawie ruchowej. Doskonale też odpowiadały na zadawane pytania dotyczące wcześniej czytanego tekstu.

Podczas spotkania bibliotekarze czytający wiesze polskich poetów, zachęcali dzieci do odwiedzin w bibliotece i wypożyczania książeczek, które rodzic może czytać codziennie. Wiersz Marii Konopnickiej „Niezapominajki” był inspiracją do tego, aby pamiętać o książce.
Na zakończenie spotkania wręczono dzieciom słodycze i kolorowanki, a wychowawcom grup podziękowano za uczestnictwo w imprezie.