Zaproszenia na spotkania online w Tygodniu bibliotek

W ramach corocznych obchodów Tygodnia Bibliotek 2021 (od 8 do 15 maja) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach w ramach DKK organizuje spotkania autorskie,na które serdecznie Państwa zapraszamy: 11 maja o […]

11 maja o godz 18:00 z Barbarą Sadurską – prawniczką, specjalistką prawa własności intelektualnej, pisarką, autorką książki „Mapa”, za którą otrzymała Nagrodę im. Witolda Gombrowicza.

Link do wydarzenia na Facebooku

13 maja o godz. 18:00 z Pawłem Piotrem Reszką – dziennikarzem i reportażystą,  dwukrotnie nominowanym do Nagrody Grand Press. W 2016 roku został laureatem 7. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki za książkę Diabeł i tabliczka czekolady. Jego druga książka, Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota, weszła do finału Nagrody Literackiej „Nike” 2020 i do finału 15. edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”, a także została nominowana do 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz do Nagrody Literackiej Gdynia 2020 w kategorii eseju.

Link do wydarzenia na Facebooku

14 maja o godz 18:00 z Jakubem Szamałkiem – pisarzem, scenarzystą studia CD Projekt RED (producent serii gier „Wiedźmin”).  Pisarz jest absolwentem Oksfordu, doktorem archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge, stypendystą Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Autor trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Za książki z tej serii otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników (2011, „Kiedy Atena odwraca wzrok” i 2016, „Czytanie z kości”). Zaliczony przez fundację Res Publica, Google i Financial Times do grona stu młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej.

Link do wydarzenia na Facebooku

Dodatkowo zapraszamy do uzupełnienia krzyżówki stworzonej na tą okazję.