You are currently viewing Stanisław Lem patronem roku 2021

Stanisław Lem patronem roku 2021

Stanisław Lem – jeden z najlepiej znanych na świecie polskich pisarzy XX wieku, autor najpoczytniejszych i najczęściej tłumaczonych dzieł science-fiction został ogłoszony jednomyślnie przez Sejm literackim patronem roku 2021.
Biblioteka Narodowa udostępnia kilka jego utworów, wybranych w porozumieniu z synem pisarza. E-booki można bezpłatnie czytać online lub pobrać w formatach EPUB, MOBI i PDF z biblioteki cyfrowej Polona

Żeby pobrać e-booka wystarczy kliknąć w ikonę „Pobierz” widoczną w prawym górnym rogu i wybrać jeden z dostępnych formatów.

Dzięki licencjom niewyłącznym uzyskanym od spadkobiercy pisarza, ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest możliwy dostęp do utworów takich, jak:

Wszystkie e-booki można znaleźć na polona.pl w specjalnej kolekcji cyfrowej na Rok Stanisława Lema.