Komunikat – ponownie otwarta biblioteka

Szanowni Czytelnicy, Od 26 kwietnia br. Biblioteka wznawia swoją działalność w rygorze sanitarnym, co oznacza możliwość wypożyczania na zewnątrz książek, audiobooków oraz czasopism. Dostępne w Filii nr 1 (ul. Towarowa) […]

Szanowni Czytelnicy,

Dostępne w Filii nr 1 (ul. Towarowa) i w Filii nr 2 (ul. Sezamkowa) będą Wypożyczalnie dla dorosłych oraz Wypożyczalnie dla dzieci i młodzieży.
Filie czynne będą w godzinach 8:00 – 18:00

Od 5 maja dostępna jest Filia nr 4 (ul. Sportowa) w  standardowym czasie (poniedziałki, środy i w piątki od godz. 8:00 do 16:00).
Ponadto od 10 maja ponownie dostępne są dla użytkowników Czytelnie w filiach nr 1 i nr 2.

W budynku biblioteki (Filii) może przebywać jednocześnie ograniczona liczba czytelników, maksymalnie do 15 osób.
W Wypożyczalni dla dorosłych może przebywać w tym samym czasie  6 osób (poza bibliotekarzem). W Oddziale dziecięcym może przebywać w jednym czasie tylko 4 osoby. Natomiast w Czytelni może przebywać w tym samym czasie tylko 2 osoby, nie dłużej niż przez jedną godzinę. Dostępne są usługi kserograficzne oraz stanowisko komputerowe z możliwością wydruku. Po każdym użytkowniku czytelnia będzie wietrzona,  a stanowiska czytelnicze dezynfekowane, w związku z tym  mogą wystąpić kilkuminutowe przerwy w jej dostępie.

Przy ladzie obsługiwana może być tylko 1 osoba.

Od 24 maja dostępna jest Filia nr 3 (ul. Słowackiego), która mieści się w budynku Miejskiego Centrum Kultury. Filia dostępna jest dla Czytelników w standardowym czasie tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 – 17:00.
Ponadto przypominamy, że
Biblioteka wykupiła dostęp do e-booków w aplikacji Legimi oraz w świętokrzyskiej e-czytelni IBUK Libra. Polecamy darmowe kody dostępu do literatury, które dostępne są osobiście w czytelni fili nr 1 (Towarowa 20) lub dzięki poczcie elektronicznej kontakt@biblioteka24.eu