Komunikat – od 26.04 ponownie otwarta biblioteka

Szanowni Czytelnicy, Od 26 kwietnia br. Biblioteka wznawia swoją działalność w rygorze sanitarnym, co oznacza możliwość wypożyczania na zewnątrz książek, audiobooków oraz czasopism. Dostępne w Filii nr 1 (ul. Towarowa) […]

Szanowni Czytelnicy,

Dostępne w Filii nr 1 (ul. Towarowa) i w Filii nr 2 (ul. Sezamkowa) będą Wypożyczalnie dla dorosłych oraz Wypożyczalnie dla dzieci i młodzieży.
Filie czynne będą w godzinach 8:00 – 18:00

W budynku biblioteki (Filii) może przebywać jednocześnie 7 czytelników.
W Wypożyczalni dla dorosłych może przebywać w tym samym czasie tylko 3 osoby (poza bibliotekarzem).
W Oddziale dziecięcym także może przebywać w jednym czasie tylko 2 osoby (wyjątkiem jest rodzic z dziećmi).
Czytelni może przebywać w tym samym czasie tylko 2 osoby (poza bibliotekarzem), nie dłużej niż przez jedną godzinę. Dostępne są usługi kserograficzne oraz stanowisko komputerowe z możliwością wydruku. Po każdym użytkowniku czytelnia będzie wietrzona i mogą wystąpić kilkominutowe przerwy w jej dostępie.

Przy ladzie obsługiwana może być tylko 1 osoba.
Przyjmowane zwroty książek, audiobooków i czasopism trafiają na 3-dniową kwarantannę i nie są dostępne do ponownego wypożyczenia przez ten czas.

Ponadto, nie organizujemy imprez, spotkań i zajęć stacjonarnych.

Biblioteka wykupiła dostęp do e-booków w aplikacji Legimi oraz świętokrzyskiej e-czytelni IBUK Libra. Polecamy darmowe kody dostępu do literatury, które dostępne w czytelni fili nr 1 (Towarowa 20) lub dzięki poczcie elektronicznej kontakt@biblioteka24.eu