Warsztaty PROZA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Szanowni Państwo, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach organizuje warsztaty pisarskie skierowane do czytelników świętokrzyskich bibliotek.   Kurs on-line „Proza dla początkujących„ poprowadzi Małgorzata Warda, znana i lubiana powieściopisarka, […]

Szanowni Państwo,

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach organizuje warsztaty pisarskie skierowane do czytelników świętokrzyskich bibliotek.  

Kurs on-line „Proza dla początkujących poprowadzi Małgorzata Warda, znana i lubiana powieściopisarka, autorka książki dla młodzieży „5 sekund do Io”, za którą otrzymała prestiżową nagrodę IBBY oraz międzynarodowe wyróżnienie Write Ravens 2016. W roku ubiegłym ukazała się jej powieść dla młodszej grupy wiekowej (8-13 lat) „Sylwia i planeta trzech słońc„.

Autorka ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów pisarskich on-line dzięki zajęciom prowadzonym w Maszynie do pisania, szkole twórczego pisania.

Warsztaty Proza dla początkujących polegają na pracy w 12-osobowej grupie na platformie internetowej. W ramach kursu odbędą się dwa spotkania: 19 i 26 września (dwie kolejne soboty) w godzinach 11.00 – 15.00. Małgorzata Warda przygotuje, sprawdzi i omówi pisarskie zadania oraz udzieli indywidualnych wskazówek do dalszej pracy.

Koordynacją zajmuje się Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz WBP w Kielcach. Tel. 41 340 03 08  lub 41 361 53 51  wew. 206, 207, 208, 210. Więcej informacji, regulamin kursu znajdziecie Państwo na stronie internetowej WBP.

Warsztaty organizowane są w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest dofinansowany ze środków Instytutu Książki.