Wakacje w bibliotece - plakat

„Wakacyjna Akademia Detektywistyczna” – Sierpień

Detektyw Pozytywka to postać trochę dziwaczna. To sympatyczny chudzielec, który potrafi nastraszyć każdego złoczyńcę choć jego broń to tylko kaktus. Jeżeli chcesz poznać treść książek o sympatycznym detektywie, zapraszamy Cię do wypożyczania książek z tej serii. Może kiedyś pomożesz detektywowi Pozytywce walczyć ze złodziejami? Zapraszamy do zabawy w formie Quizu dotyczącej treści polecanych książek:

1. Kto jest autorem książki Detektyw Pozytywka ?

a. Julian Tuwim,

b. Jan Brzechwa,

c. Grzegorz Kasdepke,

d. Wanda Chotomska

2. Jak nazywała się agencja detektywistyczna Pozytywki ?

a. Szkiełkiem i Okiem,

b. Pod Czarną Lupą,

c. Zielone Oczko,

d. Różowe Okulary

3. Jedyna broń, z której zdarzyło się korzystać detektywowi Pozytywce to:

a. Przycisk do papieru,

b. Kaktus,

c. Szczotka do zamiatania,

d. Zwinięta w rulon gazeta.

Biblioteka poleca:

Martin Widmark, Helena Willis – seria książek pt.: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Lasse i Maja wyjaśniają wiele niezwykłych tajemnic. Oto książki, w których możesz o nich przeczytać: Tajemnica diamentów ; Tajemnica hotelu ; Tajemnica cyrku ; Tajemnica kempingu ;  Tajemnica mumii ; Tajemnica kina ;  Tajemnica kawiarni ;  Tajemnica pociągu ; Tajemnica gazety ; Tajemnica szkoły;  Tajemnica zwierząt ; Tajemnica meczu i inne.

Dla fanów Lassego i Mai polecamy książkę na wakacje pt.: Wakacje z Lassem i Mają. Co się nie zgadza? Każdy z czytelników znajdzie w niej coś dla siebie m.in. wiele zagadek, Sudoku, szyfry, grę planszową, quizy czy psychozabawę oraz oczywiście nowe opowiadanie o dwójce małych detektywów.

Zapraszamy. Biblioteka na Ciebie właśnie czeka.