Książki o zwierzętach

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (31.05 – 7.06.2020)

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego organizatorem jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” odbywają się pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Tydzień czytania dzieciom, ze względu na pandemię po raz pierwszy został zorganizowany w przestrzeni wirtualnej.

Każdy dzień Tygodnia Czytania Dzieciom, poświęcony jest innemu zwierzęciu

31 maja był to Dzień Psa,

1 czerwca – Dzień ptaków,

2 czerwca – Dzień kota,

3 czerwca – Dzień z żubrem,

4 czerwca – Dzień niedźwiedzia,

5 czerwca – Dzień z owadami,

6 czerwca – Dzień wilka,

7 czerwca – Dzień konia

Biblioteka dziecięca Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej, jak co roku postanowiła włączyć się w tę akcję. Dzień ptaków (1 czerwca) w przestrzeni wirtualnej to czytana przez bibliotekarzy baśń „Brzydkie Kaczątko” H. Ch. Andersena
(215 rocznicą urodzin bajkopisarza).

Baśnie pana Andersena” to tytuł wystawki, którą przedstawiamy naszym czytelnikom.

Zapraszamy do wypożyczania pięknie ilustrowanych książek o zwierzętach, zalecanych przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.