You are currently viewing Dzień Kota w bibliotece

Dzień Kota w bibliotece

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dzień naszych pupili to znakomita okazja by gościć w Oddziale dziecięcym Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej przedszkolaków z Przedszkola Nr 16. Grupa dzieci, która w kocim przebraniu przybyła z wychowawcą panią Elżbietą przywitała się po kociemu  pięknie śpiewając piosenkę o kotach. Literackie koty są cudowne, fantastyczne, czasami tajemnicze, niekiedy straszne. Tym razem dzieciom czytano  W królestwie kotów  Ludwika J. Kerna, poznały też „kocie ciekawostki” i czarnego kota Herberta z książki pt. Przepraszam czy jesteś czarownicą? E. Horn.

19 lutego czytanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom i kocie zabawy odbyły się udziałem z innej grupy dzieci z Przedszkola Nr 16, które przybyły z panią Małgorzatą. Tym razem najbardziej zainteresowała ich kocia biblioteczka i stempelki z kocim wizerunkiem.

Światowy Dzień Kota w Polsce obchodzony jest od 2006 roku. Celem ustanowienia tego święta jest uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, aby ich – żywych istot nie porzucać, bo to nie zabawki. Miłe spotkania zakończono słodkim poczęstunkiem.