You are currently viewing Najlepszy Czytelnik Biblioteki Dziecięcej – XI edycja.

Najlepszy Czytelnik Biblioteki Dziecięcej – XI edycja.

„Najlepszy Czytelnik biblioteki dziecięcej”

(XI edycja)

AKTUALIZACJA: Tegoroczna edycja konkursu została odwołana

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na najlepszego czytelnika.

Konkurs będzie trwał od 07 stycznia do 31 maja 2020 roku. Realizowany będzie w Oddziałach dziecięcych Filii nr 1 (ul. Towarowa 20), Filii nr 2 (ul. Sezamkowa 23), Filii nr 3 – ul. Słowackiego 25 oraz Filii nr 4 – ul. Sportowa 30.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież do lat 15.  Uczestników podzielono według trzech kategorii wiekowych:  I. kategoria – do 7 lat ; II. kategoria – 8 – 12 lat ;  III. kategoria – 13 – 15 lat

Warunki uczestnictwa w konkursie to: systematyczne wypożyczanie i czytanie książek, każdy uczestnik może wypożyczyć jednorazowo do 5 książek. Uwaga: wielokrotne wypożyczanie i czytanie tego samego tytułu książki nie będzie podlegało punktacji.   Nie mogą brać udziału w konkursie laureaci z wcześniejszej edycji konkursu w tej samej kategorii wiekowej.

Bibliotekarze będą rejestrować i kontrolować ilość wypożyczonych książek oraz losowo sprawdzać znajomość ich treści. Przy wyborze laureatów brane pod uwagę będą: największa liczba przeczytanych książek w czasie trwania konkursu tj. do 31 maja 2020 r. oraz umiejętność zachęcania innych do czytania. Mile widziane ilustracje lub recenzje do najciekawszych książek. Specjalnie nagradzani będą czytelnicy, którzy przyprowadzą do biblioteki nowych, aktywnych czytelników.

Uroczyste spotkanie z najlepszymi czytelnikami i wręczenie laureatom nagród odbędzie się 12 czerwca 2020 roku o godzinie 16:00.

Administratorem danych osobowych zbieranych od uczestników konkursu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Towarowa 20, 26-110 Skarżysko-Kamienna. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Najlepszy-czytelnik-XI-Regulamin-konkursu

Zdjęcie 1 z 1