You are currently viewing Mała Książka Wielki Człowiek – Mali Czytelnicy w bibliotece

Mała Książka Wielki Człowiek – Mali Czytelnicy w bibliotece

Zapraszamy rodziców wraz z pociechami urodzonymi w latach 2013 – 2017 do udziału w projekcie „Mała Książka Wielki Człowiek”. Projekt realizowany jest w Oddziałach dziecięcych we wszystkich czterech filiach naszej Biblioteki.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę dla dzieci otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb małego czytelnika oraz Kartę Małego Czytelnika. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

A oto nasi Mali Czytelnicy, którzy odebrali
swoje Wyprawki Czytelnicze i Dyplomy.

Zachęcamy Państwa do wysłuchania piosenki, która powstała w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek.
Utwór napisał Igor Jaszczuk, a wykonał znany wokalista Mietek Szcześniak.
Piosenka i nakręcony do niej teledysk odkrywają przed nami magię czytania, podkreślają siłę wyobraźni,
a także pokazują, jak wielka moc tkwi w książkach.