Milion przygód z książką

Wakacje w bibliotece – „Milion przygód z książką” II

W Oddziale dziecięcym Filii nr 2 przy ulicy Sezamkowej odbywają się codzienne spotkania z książką w ramach przygotowanych na sierpień zajęć w bibliotece. Są  to nie tylko głośne czytanie ciekawych książek, ale i wspólna zabawa w przygotowanych przez bibliotekarzy sekcjach takich jak: kącik sportowy, łamigłówki mądrej główki, poznaj smyku po dotyku, lepimy z plasteliny, rysunkowo i zagadkowo.

Zajęcia plastyczne (poniedziałki)

Zainteresowaniem dzieci cieszyły się „Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Bajka rozwijała nieskrępowaną wyobraźnię uczestników i była inspiracją do prac plastycznych dzieci. Dlatego podczas zajęć plastycznych maluchy uruchomiły prawdziwą fabrykę fantazji wykonując prace o tematyce wakacyjnej: radosne latawce, kolorowe rybki z różnych materiałów np. płyt CD, lepiły z plasteliny magiczne przedmioty.

W każdej ze skarpetek było coś wyjątkowego i z każdej stworzyły nową przygodę.

Zabawy integracyjne i językowe (wtorki i środy)

Zabawy integracyjne takie jak: Taniec i wyścigi z balonami, balonowa para, głuchy telefon, statek, które rozpoczynały spotkania, pozwalały uczestnikom na bliższe poznanie się, a także zdrową rywalizację oraz tworzenie przyjaznej atmosfery podczas zabaw.

Natomiast uczestnicy zabaw językowych mogli dowiedzieć się np.  Czy na balu zawsze się tańczy? Czy kucyk zawsze ma kopyta? Wszystko to za sprawą książki „Ukryte znaczenia czyli zabawy słowami” autorstwa Izabeli Michty.

Kuferek z wierszami” (czwartki)

W czasie wierszowania okazało się, że dzieci świetnie znają wiersze i wierszyki polskich poetów. Dzięki czemu łatwiej było im wcielić się w postacie z wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima. Wyruszyły w podróż lokomotywą po bibliotece.

Klub gier planszowych” (piątki)

W ostatnie dni tygodnia uczestnicy wakacyjnych zajęć wspaniale radzili sobie z grą Mistakos – walka o stołki oraz z zaczarowaną grą karcianą DIXIT, której obraz z kart jest wart tysiąca słów. Powodzeniem wśród dzieci cieszyła się gra Uno, a wyzwaniem okazała się gra Cortex.

Każdego dnia dzieci miały możliwość korzystania z Czytelni Internetowej oraz z gier komputerowych. Wakacjzbliżają się ku końcowi, ale mamy nadzieję, że  wspólnie spędzone chwile zostaną na długo w pamięci uczestników wakacyjnych zajęć w Bibliotece.