Wakacje w bibliotece

Wakacje w bibliotece „Milion przygód z książką” – I

Czy opłaca się dużo czytać i zadawać mnóstwo pytań? Czy warto być dociekliwym? Wszystko wskazuje na to, że tak!

W Oddziale dziecięcym Filii nr 2  w lipcu, codziennie odbywają się  w Miasteczku Humorki spotkania, na których dzieci poznają: Śmiechołki , Zdziwionki, Wścibionki, Przechwalaki i Pytajnisie. Wszystko dzięki książkom Agnieszki Zimnowodzkiej z serii „Humorki”.

Poniedziałkowe zajęcia wakacyjne okazały się bardzo kreatywne. Dzieci za pomocą różnych technik plastycznych, mogły stworzyć wspólnie MIASTECZKO HUMORKI uzupełniając makietę w domki, drzewa, zwierzęta. Podczas wtorkowych spotkań poznając rodzinę Zdziwionków zajrzały do dziwacznego domu nad brzegiem rzeki NIC, aby dowiedzieć się, jak zadziwiające zaproszenie dostali jego mieszkańcy i jak zaskakująco zabawna była ich wyprawa za miasto. Poznali to, sami uczestnicząc w zabawach integracyjnych. Kolejne dni wakacyjnych spotkań, to: środowe gry i zabawy językowe ze Śmiechołkami, czwartkowe  spotkania literackie ze Wśbionkami (Kuferek z wierszami) oraz piątkowe Pytajnisie w Klubie gier planszowych.
Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszył się Kuferek z wierszami zorganizowany w formie zgaduj-zgaduli pt.: Czy znasz ten wiersz?

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wakacji z książką.

Spotkania w bibliotece przy ul. Sezamkowej odbywają się codziennie w godzinach od 12.00 do 15.00