You are currently viewing Wioletta Piasecka – spotkanie autorskie

Wioletta Piasecka – spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką!!!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają wszystkie dzieci (z rodzicami!) na spotkanie z Wiolettą Piasecką, autorką poczytnych książek dla najmłodszych.

Spotkanie odbędzie się w ramach Skarżyskich Targów Książki
  1 czerwca 2019 r. o godz. 12:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy!

Wioletta Piasecka – jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. „Zaczarowana kraina bajek”. W 2001 roku po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena”. Prawdziwym sukcesem wydawniczym okazała się jednak późniejsza seria „Baśnie Wioletty Piaseckiej”. Na cykl składa się łącznie dwanaście uznanych zbiorów baśni, w tym m.in. „Zaczarowane bąbelki”, „Dwie Małgosie”, „Sześć życzeń Natalki” i „Domek marzeń”. W 2003 roku miała debiut pierwsza sztuka teatralna pt. „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba”. W 2004 roku Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie.W 2005 roku książka „Dawno temu… „ została uznana za najlepszą książkę roku i otrzymała główną nagrodę Fundacji Elbląg.