Królestwo Bajki

Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu jest w nim teka, książka tu na ciebie czeka to jest ……… BIBLIOTEKA – to kraina książki, mieszkają tu dobre wróżki i […]

Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu jest w nim teka, książka tu na ciebie czeka to jest ………
BIBLIOTEKA – to kraina książki, mieszkają tu dobre wróżki i złe czarownice, krasnoludki i olbrzymy…

Dnia 8, 9 i 11 kwietnia Oddział dziecięcy biblioteki przy ulicy Sezamkowej odwiedzili mali goście z Przedszkola BABY WORLD i Przedszkola Publicznego nr 9 „ Wiewiórki” z p. Kamilą i p. Magdą. Przedszkolaki z grupy : Zajączki, Krasnale, Smerfy i Sówki z opiekunami odwiedzili bibliotekę z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – święta obchodzonego w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Okazją do spotkań w bibliotece są także Światowe Dni Książki i Praw Autorskich, obchodzone 23 kwietnia.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z Biblioteką Publiczną wyruszając w podróż „BAJKOWYM POCIĄGIEM” do stacji : biblioteka, bajkowo i zagadkowo.

Maluchy zostały poinformowane, jakie są zasady zapisu do biblioteki, dowiedziały się czym różni się biblioteka od księgarni. Poznały różnice między książkami nowymi pięknie ilustrowanymi, a książkami zniszczonymi. Dzieci obiecały szanować książki.

Wysłuchały wiersza pt. „SKARGA KSIĄŻKI” J. Huszczai uczestniczyły w zabawie „PRAWDA czy FAŁSZ”. Tym co sprawiło maluchom największą radość był kontakt z książka, którą mgły wybrać i obejrzeć. Na zakończenie wizyty, każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książkiz zaproszeniem do odwiedzenia biblioteki.