„Królestwo bajki”- Przedszkolaki w bibliotece

W dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. w Oddziale dziecięcym Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej gościliśmy grupy przedszkolaków – Myszki ,  Żabki oraz Tygryski – z Przedszkola […]

W dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. w Oddziale dziecięcym Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej gościliśmy grupy przedszkolaków – Myszki ,  Żabki oraz Tygryski – z Przedszkola Baby World. Dla maluszków było to pierwsze spotkanie z biblioteką i zgromadzonymi w niej książkami.

Dzieci oglądały kolorowe książeczki, ciekawie wydane  i nowej szacie graficznej czy formie. Ponadto dowiedziały się jak należy dbać o książki, skąd się biorą książki w bibliotece, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, po czym poznać książki z biblioteki, jak należy o nie dbać i szanować oraz jak zostać czytelnikiem biblioteki dziecięcej.

24 kwietnia po raz kolejny odbyło się spotkanie z dziećmi z Przedszkola Nr 6  (grupa „Słoneczka”), które przybyły z p. Danutą i p. Sylwią. Dzieci powitano słowami wiersza:

Dzień dobry dzieci!
Mej biblioteki jestem królową,
Na to daję wam moje słowo!
Lecz moja szata stara i brudna
Bo królowanie to rzecz jest trudna…

Następnie obejrzały wystawkę książek pięknie wydanych i poznały życzenia książki. Z uwagą wysłuchały głośno czytaną książeczkę  „Kicia Kocia w bibliotece” autorstwa Anity Głowińskiej.
Wszyscy z wielką radością odgadywali zagadki, które towarzyszyły im w przerwach spotkania. Dzieci obiecały, że będą szanować książki i odwiedzać bibliotekę.