Spotkanie DKK – kwiecień 2019

1 kwietnia odbyło się spotkanie DKK w Skarżysku-Kamiennej, uczestniczyło w nim 8 osób. Przedmiotem dyskusji były dwie książki, pierwsza to : „Ołówek” Katarzyny Rosickiej-Jaczyńskiej. Książka-pamiętnik. Jej bohaterka Katarzyna jest właścicielką […]

1 kwietnia odbyło się spotkanie DKK w Skarżysku-Kamiennej, uczestniczyło w nim 8 osób.

Przedmiotem dyskusji były dwie książki, pierwsza to : „Ołówek” Katarzyny Rosickiej-Jaczyńskiej. Książka-pamiętnik. Jej bohaterka Katarzyna jest właścicielką znanej agencji modelek, matką trójki dzieci, kochanką biznesmena… żyje pełnią życia korzystając z jego przyjemności. Ale wystarczy jedna diagnoza -stwardnienie zanikowe boczne i jej życie zmienia się bezpowrotnie. Autorka opisuje swoje życie sprzed i po diagnozie. Opisuje je dokładnie bez koloryzowania i przemilczania wielu spraw. Książka poruszająca – wywarła duże wrażenie na klubowiczkach,trudno się było od niej oderwać.

Wybrane opinie dotyczące książki :

„Ta książka to historia kobiety chorej na stwardnienie zanikowe boczne, które niszczy ciało i wszystkie funkcje życiowe.
Pokazana rola rodziny, przyjaciół i osób pielęgnujących Katarzynę. Pokazane są trudności w każdej czynności życiowej.
Wniosek – tak chorzy ludzie są wśród nas…”
„Wstrząsająca historia…”
„Książka mną wstrząsnęła. Powinien ją przeczytać każdy by mieć pojęcie o tej strasznej nieuleczalnej chorobie”
„Książka przygnębia psychicznie ale pozwala zrozumieć zachowanie osoby chorej”

Druga omawiana książka to : „Mężczyzna i one” Jana Nowickiego. Wybitny polski aktor słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi pisze o życiu, miłości, młodości, starzeniu się a przede wszystkim o kobietach, które kochał zawsze i kocha teraz, a i one odwzajemniają to uczucie sympatii i uwielbienia. Ta pozycja niezbyt przypadła do gustu uczestniczkom spotkania.

Wybrane opinie dotyczące książki :

„Autor stara się być dowcipny ale nie zawsze to dobrze wychodzi”
„Książka dla przeciwników życiowej filozofii Jana Nowickiego. Dla tych, którzy się go boją i nie lubią”
„Książka mnie znużyła, przeczytałam pobieżnie…”